NFYSA North Fraser Youth Soccer Association (formerly TCYSA)

Schedule for Girls U12 Division 3

Sunday, September 19 (week 2)
match # time field home away
1010349 12:00pm Upper Albion AFC U12G Whitecaps np np CMFSC Blazers
1010350 11:45am Pitt Meadows Secondary West Super 8 RMSC RMSC U12G3 Axolotis (Rhodes) np np CMFSC Spirit
1010351 2:30pm Gates Park Grass 1B PCEFC Red Devils (Cairns) np np CMFSC Wildcats
1010352 11:30am Eagle Ridge Park South CMFSC Storm np np RMSC RMSC U12G2 Lightning Bolts (Erlendson/Lester)
1010353 10:00am Eagle Ridge Park South CMFSC Rebels np np RMSC RMSC U12G4 Warriors (Freer)

Sunday, September 26 (week 3)
match # time field home away
1010354 11:30am Eagle Ridge Park South CMFSC Blazers np np RMSC RMSC U12G3 Axolotis (Rhodes)
1010355 10:00am Eagle Ridge Park North CMFSC Spirit np np PCEFC Red Devils (Cairns)
1010356 10:00am Eagle Ridge Park South CMFSC Wildcats np np CMFSC Storm
1010357 11:15am Pitt Meadows Secondary West Super 8 RMSC RMSC U12G2 Lightning Bolts (Erlendson/Lester) np np RMSC RMSC U12G4 Warriors (Freer)
1010358 9:30am Upper Albion AFC U12G Whitecaps np np CMFSC Rebels

Sunday, October 3 (week 4)
match # time field home away
1010359 2:30pm Gates Park Grass 1B PCEFC Red Devils (Cairns) np np CMFSC Blazers
1010360 10:00am Eagle Ridge Park North CMFSC Storm np np CMFSC Spirit
1010361 10:00am Pitt Meadows Secondary East Super 8 RMSC RMSC U12G4 Warriors (Freer) np np CMFSC Wildcats
1010362 12:00pm Eagle Ridge Park North CMFSC Rebels np np RMSC RMSC U12G2 Lightning Bolts (Erlendson/Lester)
1010363 10:00am Pitt Meadows Secondary West Super 8 RMSC RMSC U12G3 Axolotis (Rhodes) np np AFC U12G Whitecaps

Saturday, October 9 (week 5)
Thanksgiving weekend - no games scheduled

Sunday, October 17 (week 6)
match # time field home away
1011192 12:30pm Charles Best North CMFSC Storm np np CMFSC Blazers
1011193 11:15am Pitt Meadows Secondary West Super 8 RMSC RMSC U12G2 Lightning Bolts (Erlendson/Lester) np np CMFSC Spirit
1011194 11:15am Pitt Meadows Secondary East Super 8 RMSC RMSC U12G3 Axolotis (Rhodes) np np CMFSC Wildcats
1011195 12:30pm Charles Best South CMFSC Rebels np np PMSC GU12 Thunder
1011197 12:30pm Pitt Meadows Secondary West Super 8 RMSC RMSC U12G4 Warriors (Freer) np np AFC U12G Whitecaps
1011196 PCEFC Red Devils (Cairns) — BYE

Sunday, October 24 (week 7)
match # time field home away
1011198 10:00am Eagle Ridge Park North CMFSC Blazers np np PMSC GU12 Thunder
1011199 10:00am Eagle Ridge Park South CMFSC Spirit np np RMSC RMSC U12G4 Warriors (Freer)
1011200 11:30am Eagle Ridge Park North CMFSC Wildcats np np RMSC RMSC U12G2 Lightning Bolts (Erlendson/Lester)
1011202 11:00am Telosky #2 turf AFC U12G Whitecaps np np PCEFC Red Devils (Cairns)
1011203 11:15am Pitt Meadows Secondary West Super 8 RMSC RMSC U12G3 Axolotis (Rhodes) np np CMFSC Rebels
1011201 CMFSC Storm — BYE

Sunday, October 31 (week 8)
match # time field home away
1011204 10:00am Pitt Meadows Secondary East Super 8 RMSC RMSC U12G4 Warriors (Freer) CMFSC Blazers
1011205 10:00am Pitt Meadows Secondary West Super 8 RMSC RMSC U12G2 Lightning Bolts (Erlendson/Lester) CMFSC Spirit
1011206 10:00am Eagle Ridge Park North CMFSC Rebels CMFSC Wildcats
1011208 10:00am Eagle Ridge Park South CMFSC Storm AFC U12G Whitecaps
1011209 10:00am Gates Park Grass 1A PCEFC Red Devils (Cairns) RMSC RMSC U12G3 Axolotis (Rhodes)
1011207 PMSC GU12 Thunder — BYE

Sunday, November 7 (week 9)
match # time field home away
1011210 10:00am Eagle Ridge Park North CMFSC Blazers RMSC RMSC U12G2 Lightning Bolts (Erlendson/Lester)
1011211 10:00am Eagle Ridge Park South CMFSC Spirit CMFSC Wildcats
1011213 10:00am Telosky #2 turf AFC U12G Whitecaps PMSC GU12 Thunder
1011214 11:15am Pitt Meadows Secondary West Super 8 RMSC RMSC U12G3 Axolotis (Rhodes) CMFSC Storm
1011215 2:30pm Gates Park Grass 1B PCEFC Red Devils (Cairns) CMFSC Rebels
1011212 RMSC RMSC U12G4 Warriors (Freer) — BYE

Sunday, November 14 (week 10)
match # time field home away
1011216 10:00am Eagle Ridge Park North CMFSC Wildcats CMFSC Blazers
1011217 10:00am Eagle Ridge Park South CMFSC Rebels CMFSC Spirit
1011219 11:15am Pitt Meadows Secondary West Super 8 RMSC RMSC U12G4 Warriors (Freer) AFC U12G Whitecaps
1011220 2:30pm Trasolini Turf South PMSC GU12 Thunder RMSC RMSC U12G3 Axolotis (Rhodes)
1011221 11:30am Eagle Ridge Park North CMFSC Storm PCEFC Red Devils (Cairns)
1011218 RMSC RMSC U12G2 Lightning Bolts (Erlendson/Lester) — BYE

Sunday, November 21 (week 11)
match # time field home away
1011222 10:00am Eagle Ridge Park South CMFSC Blazers CMFSC Spirit
1011224 tba tba AFC U12G Whitecaps RMSC RMSC U12G2 Lightning Bolts (Erlendson/Lester)
1011225 11:15am Pitt Meadows Secondary West Super 8 RMSC RMSC U12G3 Axolotis (Rhodes) RMSC RMSC U12G4 Warriors (Freer)
1011226 10:00am Gates Park Grass 1B PCEFC Red Devils (Cairns) PMSC GU12 Thunder
1011227 10:00am Eagle Ridge Park North CMFSC Storm CMFSC Rebels
1011223 CMFSC Wildcats — BYE

Sunday, November 28 (week 12)
match # time field home away
1011228 tba tba CMFSC Rebels CMFSC Blazers
1011230 tba tba AFC U12G Whitecaps CMFSC Wildcats
1011231 10:00am Pitt Meadows Secondary East Super 8 RMSC RMSC U12G3 Axolotis (Rhodes) RMSC RMSC U12G2 Lightning Bolts (Erlendson/Lester)
1011232 tba tba PCEFC Red Devils (Cairns) RMSC RMSC U12G4 Warriors (Freer)
1011233 tba tba CMFSC Storm PMSC GU12 Thunder
1011229 CMFSC Spirit — BYE

Sunday, December 5 (week 13)
match # time field home away
1011235 10:00am Eagle Ridge Park North CMFSC Spirit AFC U12G Whitecaps
1011236 10:00am Eagle Ridge Park South CMFSC Wildcats RMSC RMSC U12G3 Axolotis (Rhodes)
1011237 9:45am Pitt Meadows Secondary West Super 8 RMSC RMSC U12G2 Lightning Bolts (Erlendson/Lester) PCEFC Red Devils (Cairns)
1011238 11:00am Pitt Meadows Secondary West Super 8 RMSC RMSC U12G4 Warriors (Freer) CMFSC Storm
1011239 tba tba PMSC GU12 Thunder CMFSC Rebels
1011234 CMFSC Blazers — BYE

Sunday, December 12 (week 14)
match # time field home away
1011240 tba tba AFC U12G Whitecaps CMFSC Blazers
1011241 1:00pm Pitt Meadows Secondary West Super 8 RMSC RMSC U12G3 Axolotis (Rhodes) CMFSC Spirit
1011242 tba tba PCEFC Red Devils (Cairns) CMFSC Wildcats
1011243 10:00am Eagle Ridge Park North CMFSC Storm RMSC RMSC U12G2 Lightning Bolts (Erlendson/Lester)
1011244 tba tba PMSC GU12 Thunder RMSC RMSC U12G4 Warriors (Freer)
1011245 CMFSC Rebels — BYE

to top
to schedules page


Contacts for Girls U12 Division 3

teamcoachmanager
AFC U12G Whitecaps Daena Robertson
778-686-7213
[javascript protected email address]
CMFSC Blazers Dave Lankmayr
6049360502
[javascript protected email address]
CMFSC Rebels Dave Worsley
6046718754
Candace McLean
604-315-9904
[javascript protected email address]
CMFSC Spirit Chris Stefani
6044751778
[javascript protected email address]
CMFSC Storm Cynthia Paul
7788360790
[javascript protected email address]
CMFSC Wildcats Greg Marcos
6048074845
[javascript protected email address]
PCEFC Red Devils (Cairns) Tyler Cairns
604-999-0951
[javascript protected email address]
Jennifer Hartley
​604-374-312
[javascript protected email address]
PMSC GU12 Thunder Jon Bloomfield
(778) 227-41
[javascript protected email address]
Jasbir Patel
778879286
[javascript protected email address]
RMSC RMSC U12G2 Lightning Bolts (Erlendson/Lester) Shae Erlendson
6049995363
James Lester
[javascript protected email address]
RMSC RMSC U12G3 Axolotis (Rhodes) Cameron Rhodes Selena Brown
[javascript protected email address]
RMSC RMSC U12G4 Warriors (Freer) Kevin Freer
604-762-6461
Meghan Hewitt-Hartley
[javascript protected email address]

to top
to schedule
to schedules page



Girls U8 AFC~RMSC Rec
Girls U8 CMFSC Rec
Girls U8 Development
Girls U8 PCEFC~PMSC Rec
Girls U9 AFC~RMSC Rec
Girls U9 CMFSC Rec
Girls U9 Development
Girls U9 PCEFC~PMSC Rec
Girls U10 AFC~RMSC Rec
Girls U10 CMFSC Rec
Girls U10 Development
Girls U10 PCEFC~PMSC Rec
Girls U11 Division 3
Girls U12 Division 3

Boys U8 AFC~RMSC Rec
Boys U8 CMFSC Rec BLACK
Boys U8 CMFSC Rec BLUE
Boys U8 Development
Boys U8 PCEFC Rec
   - Boys U8 PMSC Rec: please contact the PMSC Technical Director
Boys U9 AFC~RMSC Rec
Boys U9 CMFSC Rec
Boys U9 Development
Boys U9 PCEFC~PMSC Rec
Boys U10 AFC~RMSC Rec
Boys U10 CMFSC Rec
Boys U10 Development
Boys U10 PCEFC~PMSC Rec
Boys U11 Division 3
Boys U12 Division 3