NFYSA North Fraser Youth Soccer Association (formerly TCYSA)

Schedule for Boys U10 AFC~RMSC Rec

Saturday, September 18 (week 2)
match # time field home away
1010512 11:00am Alexander Robinson Elem West RMSC RMSC U10B6 np np AFC U10B - Team 3 - Dhesi
1010513 12:00pm Alexander Robinson Elem West RMSC RMSC U10B4 np np AFC U10B Whitecaps - Robert Publow & Tim Harris
1010514 1:00pm Alexander Robinson Elem West RMSC RMSC U10B2 np np RMSC RMSC U10B3
1010515 11:00am Albion Sports Complex grass 3 AFC U10B Grizzlies - Sawatsky np np RMSC RMSC U10B5

Saturday, September 25 (week 3)
match # time field home away
1010516 10:15am Albion Sports Complex grass 3 AFC U10B - Team 3 - Dhesi np np RMSC RMSC U10B4
1010517 10:15am Albion Sports Complex grass 3 AFC U10B Whitecaps - Robert Publow & Tim Harris np np RMSC RMSC U10B2
1010518 10:00am Westview Secondary turf field 3 NW RMSC RMSC U10B3 np np RMSC RMSC U10B5
1010519 12:00pm Westview Secondary turf field 4 SW RMSC RMSC U10B6 np np AFC U10B Grizzlies - Sawatsky

Saturday, October 2 (week 4)
match # time field home away
1010520 11:00am Westview Secondary turf field 4 SW RMSC RMSC U10B2 np np AFC U10B - Team 3 - Dhesi
1010521 12:00pm Westview Secondary turf field 3 NW RMSC RMSC U10B5 np np AFC U10B Whitecaps - Robert Publow & Tim Harris
1010522 11:00am Albion Sports Complex grass 3 AFC U10B Grizzlies - Sawatsky np np RMSC RMSC U10B3
1010523 12:00pm Westview Secondary turf field 4 SW RMSC RMSC U10B4 np np RMSC RMSC U10B6

Saturday, October 9 (week 5)
Thanksgiving weekend - no games scheduled

Saturday, October 16 (week 6)
match # time field home away
1011579 12:00pm Westview Secondary turf field 4 SW RMSC RMSC U10B3 np np AFC U10B - Team 3 - Dhesi
1011580 12:30pm Golden Ears South AFC U10B Grizzlies - Sawatsky np np AFC U10B Whitecaps - Robert Publow & Tim Harris
1011581 10:00am Westview Secondary turf field 4 SW RMSC RMSC U10B5 np np RMSC RMSC U10B6
1011582 11:00am Westview Secondary turf field 4 SW RMSC RMSC U10B2 np np RMSC RMSC U10B4

Saturday, October 23 (week 7)
match # time field home away
1011583 11:00am Telosky #2 turf AFC U10B - Team 3 - Dhesi np np AFC U10B Whitecaps - Robert Publow & Tim Harris
1011584 1:00pm Westview Secondary turf field 4 SW RMSC RMSC U10B6 np np RMSC RMSC U10B3
1011585 12:00pm Westview Secondary turf field 4 SW RMSC RMSC U10B4 np np RMSC RMSC U10B5
1011586 11:00am Westview Secondary turf field 4 SW RMSC RMSC U10B2 np np AFC U10B Grizzlies - Sawatsky

Saturday, October 30 (week 8)
match # time field home away
1011587 4:30pm Golden Ears North AFC U10B Grizzlies - Sawatsky AFC U10B - Team 3 - Dhesi
1011588 12:00pm Westview Secondary turf field 4 SW RMSC RMSC U10B6 AFC U10B Whitecaps - Robert Publow & Tim Harris
1011589 11:00am Westview Secondary turf field 4 SW RMSC RMSC U10B4 RMSC RMSC U10B3
1011590 10:00am Westview Secondary turf field 4 SW RMSC RMSC U10B2 RMSC RMSC U10B5

Saturday, November 6 (week 9)
match # time field home away
1011591 9:00am Telosky #2 turf AFC U10B - Team 3 - Dhesi RMSC RMSC U10B6
1011592 9:00am Telosky #2 turf AFC U10B Whitecaps - Robert Publow & Tim Harris RMSC RMSC U10B4
1011593 10:00am Westview Secondary turf field 4 SW RMSC RMSC U10B3 RMSC RMSC U10B2
1011594 12:00pm Westview Secondary turf field 4 SW RMSC RMSC U10B5 AFC U10B Grizzlies - Sawatsky

Saturday, November 13 (week 10)
match # time field home away
1011595 12:00pm Westview Secondary turf field 4 SW RMSC RMSC U10B4 AFC U10B - Team 3 - Dhesi
1011596 10:00am Westview Secondary turf field 4 SW RMSC RMSC U10B2 AFC U10B Whitecaps - Robert Publow & Tim Harris
1011597 1:00pm Westview Secondary turf field 4 SW RMSC RMSC U10B5 RMSC RMSC U10B3
1011598 tba tba AFC U10B Grizzlies - Sawatsky RMSC RMSC U10B6

Saturday, November 20 (week 11)
match # time field home away
1011599 tba tba AFC U10B - Team 3 - Dhesi RMSC RMSC U10B2
1011600 tba tba AFC U10B Whitecaps - Robert Publow & Tim Harris RMSC RMSC U10B5
1011601 11:00am Westview Secondary turf field 4 SW RMSC RMSC U10B3 AFC U10B Grizzlies - Sawatsky
1011602 12:00pm Westview Secondary turf field 4 SW RMSC RMSC U10B6 RMSC RMSC U10B4

Saturday, November 27 (week 12)
match # time field home away
1011603 1:00pm Westview Secondary turf field 4 SW RMSC RMSC U10B5 AFC U10B - Team 3 - Dhesi
1011604 12:00pm Westview Secondary turf field 4 SW RMSC RMSC U10B3 AFC U10B Whitecaps - Robert Publow & Tim Harris
1011605 10:00am Westview Secondary turf field 4 SW RMSC RMSC U10B2 RMSC RMSC U10B6
1011606 tba tba AFC U10B Grizzlies - Sawatsky RMSC RMSC U10B4

Saturday, December 4 (week 13)
match # time field home away
1011607 tba tba AFC U10B - Team 3 - Dhesi RMSC RMSC U10B3
1011608 tba tba AFC U10B Whitecaps - Robert Publow & Tim Harris AFC U10B Grizzlies - Sawatsky
1011609 12:00pm Westview Secondary turf field 4 SW RMSC RMSC U10B6 RMSC RMSC U10B5
1011610 11:00am Westview Secondary turf field 4 SW RMSC RMSC U10B4 RMSC RMSC U10B2

Saturday, December 11 (week 14)
match # time field home away
1011611 tba tba AFC U10B Whitecaps - Robert Publow & Tim Harris AFC U10B - Team 3 - Dhesi
1011612 12:00pm Westview Secondary turf field 4 SW RMSC RMSC U10B3 RMSC RMSC U10B6
1011613 11:00am Westview Secondary turf field 4 SW RMSC RMSC U10B5 RMSC RMSC U10B4
1011614 tba tba AFC U10B Grizzlies - Sawatsky RMSC RMSC U10B2

to top
to schedules page


Contacts for Boys U10 AFC~RMSC Rec

teamcoachmanager
AFC U10B - Team 3 - Dhesi Baljinder Dhesi
604-307-1169
[javascript protected email address]
AFC U10B Grizzlies - Sawatsky Brad Sawatsky
604-366-6515
AFC U10B Whitecaps - Robert Publow & Tim Harris Roberto Publow
604-839-7422
[javascript protected email address]
Jennifer Granholm
604-999-5413
[javascript protected email address]
RMSC RMSC U10B2 GEOFF WOOLLEY
6042307029
[javascript protected email address]
KRYSTA MCBRIDE
6042906732
[javascript protected email address]
RMSC RMSC U10B3 MARK FUTTER
6047810080
[javascript protected email address]
CRAIG GIBSON
7788477370
[javascript protected email address]
RMSC RMSC U10B4 DEREK ROBSON (asst coach)
2369798488
[javascript protected email address]
ADAM TUPPER (asst coach)
7788360042
[javascript protected email address]
RMSC RMSC U10B5 MARK LASTIWKA (asst coach)
7788552467
[javascript protected email address]
GREGORY DOUGLAS (asst coach)
6049615579
[javascript protected email address]
RMSC RMSC U10B6 CAMERON RHODES
7789956070
[javascript protected email address]
LEAH RHODES
7789956070
[javascript protected email address]

to top
to schedule
to schedules page



Girls U8 AFC~RMSC Rec
Girls U8 CMFSC Rec
Girls U8 Development
Girls U8 PCEFC~PMSC Rec
Girls U9 AFC~RMSC Rec
Girls U9 CMFSC Rec
Girls U9 Development
Girls U9 PCEFC~PMSC Rec
Girls U10 AFC~RMSC Rec
Girls U10 CMFSC Rec
Girls U10 Development
Girls U10 PCEFC~PMSC Rec
Girls U11 Division 3
Girls U12 Division 3

Boys U8 AFC~RMSC Rec
Boys U8 CMFSC Rec BLACK
Boys U8 CMFSC Rec BLUE
Boys U8 Development
Boys U8 PCEFC Rec
   - Boys U8 PMSC Rec: please contact the PMSC Technical Director
Boys U9 AFC~RMSC Rec
Boys U9 CMFSC Rec
Boys U9 Development
Boys U9 PCEFC~PMSC Rec
Boys U10 AFC~RMSC Rec
Boys U10 CMFSC Rec
Boys U10 Development
Boys U10 PCEFC~PMSC Rec
Boys U11 Division 3
Boys U12 Division 3