NFYSA North Fraser Youth Soccer Association (formerly TCYSA)

Schedule for Boys U8 AFC~RMSC Rec

Saturday, September 18 (week 2)
match # time field home away
1010563 11:00am Albion Sports Complex 2.5 field 1 RMSC RMSC U08B9 np np AFC U8B Team 1 - Nicola Bevilacqua
1010564 11:00am Albion Sports Complex 2.5 field 2 RMSC RMSC U08B7 np np AFC U8B Team 3 - Adam Kliewer
1010565 12:00pm Albion Sports Complex 2.5 field 1 RMSC RMSC U08B5 np np AFC U8B Team 5 - Kevin Semenowich
1010566 12:00pm Albion Sports Complex 2.5 field 2 RMSC RMSC U08B3 np np RMSC RMSC U08B2
1010567 9:00am Albion Sports Complex grass 3 AFC U8B Team 6 - Andrew Mcboyle np np RMSC RMSC U08B4
1010568 9:00am Albion Sports Complex grass 3 AFC U8B Team 4 - Jebbin Matthew np np RMSC RMSC U08B6
1010569 10:00am Albion Sports Complex grass 3 AFC U8B Team 2 - Anthony Mcilrae np np RMSC RMSC U08B8

Saturday, September 25 (week 3)
match # time field home away
1010570 11:15am Albion Sports Complex grass 3 AFC U8B Team 1 - Nicola Bevilacqua np np RMSC RMSC U08B7
1010571 11:15am Albion Sports Complex grass 3 AFC U8B Team 3 - Adam Kliewer np np RMSC RMSC U08B5
1010572 12:15pm Albion Sports Complex grass 3 AFC U8B Team 5 - Kevin Semenowich np np RMSC RMSC U08B3
1010573 10:00am Westview Secondary turf field 2 SE RMSC RMSC U08B2 np np AFC U8B Team 6 - Andrew Mcboyle
1010574 12:00pm Westview Secondary turf field 1 NE RMSC RMSC U08B4 np np AFC U8B Team 4 - Jebbin Matthew
1010575 11:00am Westview Secondary turf field 1 NE RMSC RMSC U08B6 np np RMSC RMSC U08B8
1010576 11:00am Westview Secondary turf field 2 SE RMSC RMSC U08B9 np np AFC U8B Team 2 - Anthony Mcilrae

Saturday, October 2 (week 4)
match # time field home away
1010577 10:00am Westview Secondary turf field 1 NE RMSC RMSC U08B5 np np AFC U8B Team 1 - Nicola Bevilacqua
1010578 10:00am Westview Secondary turf field 2 SE RMSC RMSC U08B3 np np AFC U8B Team 3 - Adam Kliewer
1010579 9:00am Albion Sports Complex grass 3 AFC U8B Team 6 - Andrew Mcboyle np np AFC U8B Team 5 - Kevin Semenowich
1010580 9:00am Albion Sports Complex grass 3 AFC U8B Team 4 - Jebbin Matthew np np RMSC RMSC U08B2
1010581 11:00am Westview Secondary turf field 1 NE RMSC RMSC U08B8 np np RMSC RMSC U08B4
1010582 10:00am Albion Sports Complex grass 3 AFC U8B Team 2 - Anthony Mcilrae np np RMSC RMSC U08B6
1010583 11:00am Westview Secondary turf field 2 SE RMSC RMSC U08B7 np np RMSC RMSC U08B9

Saturday, October 9 (week 5)
Thanksgiving weekend - no games scheduled

Saturday, October 16 (week 6)
match # time field home away
1011300 11:00am Telosky #2 turf AFC U8B Team 6 - Andrew Mcboyle np np AFC U8B Team 1 - Nicola Bevilacqua
1011301 11:00am Telosky #2 turf AFC U8B Team 4 - Jebbin Matthew np np AFC U8B Team 3 - Adam Kliewer
1011302 11:00am Westview Secondary turf field 1 NE RMSC RMSC U08B8 np np AFC U8B Team 5 - Kevin Semenowich
1011303 12:00pm Westview Secondary turf field 1 NE RMSC RMSC U08B6 np np RMSC RMSC U08B2
1011304 12:30pm Golden Ears North AFC U8B Team 2 - Anthony Mcilrae np np RMSC RMSC U08B4
1011305 10:00am Westview Secondary turf field 1 NE RMSC RMSC U08B3 np np RMSC RMSC U08B9
1011306 10:00am Westview Secondary turf field 2 SE RMSC RMSC U08B5 np np RMSC RMSC U08B7

Saturday, October 23 (week 7)
match # time field home away
1011307 9:00am Telosky #2 turf AFC U8B Team 1 - Nicola Bevilacqua np np AFC U8B Team 4 - Jebbin Matthew
1011308 9:00am Telosky #2 turf AFC U8B Team 3 - Adam Kliewer np np RMSC RMSC U08B8
1011309 10:00am Telosky #2 turf AFC U8B Team 5 - Kevin Semenowich np np RMSC RMSC U08B6
1011310 12:00pm Westview Secondary turf field 2 SE RMSC RMSC U08B2 np np RMSC RMSC U08B4
1011311 11:00am Westview Secondary turf field 1 NE RMSC RMSC U08B9 np np AFC U8B Team 6 - Andrew Mcboyle
1011312 1:00pm Westview Secondary turf field 1 NE RMSC RMSC U08B7 np np RMSC RMSC U08B3
1011313 10:00am Westview Secondary turf field 2 SE RMSC RMSC U08B5 np np AFC U8B Team 2 - Anthony Mcilrae

Saturday, October 30 (week 8)
match # time field home away
1011314 11:00am Westview Secondary turf field 2 SE RMSC RMSC U08B8 AFC U8B Team 1 - Nicola Bevilacqua
1011315 11:00am Westview Secondary turf field 1 NE RMSC RMSC U08B6 AFC U8B Team 3 - Adam Kliewer
1011316 10:00am Westview Secondary turf field 2 SE RMSC RMSC U08B4 AFC U8B Team 5 - Kevin Semenowich
1011317 12:30pm Golden Ears North AFC U8B Team 2 - Anthony Mcilrae RMSC RMSC U08B2
1011318 12:30pm Golden Ears South AFC U8B Team 4 - Jebbin Matthew RMSC RMSC U08B9
1011319 1:30pm Golden Ears North AFC U8B Team 6 - Andrew Mcboyle RMSC RMSC U08B7
1011320 10:00am Westview Secondary turf field 1 NE RMSC RMSC U08B3 RMSC RMSC U08B5

Saturday, November 6 (week 9)
match # time field home away
1011321 12:30pm Golden Ears AFC U8B Team 1 - Nicola Bevilacqua RMSC RMSC U08B6
1011322 1:45pm Golden Ears AFC U8B Team 3 - Adam Kliewer RMSC RMSC U08B4
1011323 1:15pm Telosky #2 turf AFC U8B Team 5 - Kevin Semenowich RMSC RMSC U08B2
1011324 12:00pm Westview Secondary turf field 2 SE RMSC RMSC U08B9 RMSC RMSC U08B8
1011325 11:00am Westview Secondary turf field 1 NE RMSC RMSC U08B7 AFC U8B Team 4 - Jebbin Matthew
1011326 1:00pm Westview Secondary turf field 2 SE RMSC RMSC U08B5 AFC U8B Team 6 - Andrew Mcboyle
1011327 1:00pm Westview Secondary turf field 1 NE RMSC RMSC U08B3 AFC U8B Team 2 - Anthony Mcilrae

Saturday, November 13 (week 10)
match # time field home away
1011328 12:00pm Westview Secondary turf field 2 SE RMSC RMSC U08B4 AFC U8B Team 1 - Nicola Bevilacqua
1011329 1:00pm Westview Secondary turf field 1 NE RMSC RMSC U08B2 AFC U8B Team 3 - Adam Kliewer
1011330 tba tba AFC U8B Team 2 - Anthony Mcilrae AFC U8B Team 5 - Kevin Semenowich
1011331 11:00am Westview Secondary turf field 1 NE RMSC RMSC U08B6 RMSC RMSC U08B9
1011332 10:00am Westview Secondary turf field 2 SE RMSC RMSC U08B8 RMSC RMSC U08B7
1011333 tba tba AFC U8B Team 4 - Jebbin Matthew RMSC RMSC U08B5
1011334 tba tba AFC U8B Team 6 - Andrew Mcboyle RMSC RMSC U08B3

Saturday, November 20 (week 11)
match # time field home away
1011335 tba tba AFC U8B Team 1 - Nicola Bevilacqua RMSC RMSC U08B2
1011336 tba tba AFC U8B Team 3 - Adam Kliewer AFC U8B Team 5 - Kevin Semenowich
1011337 10:00am Westview Secondary turf field 1 NE RMSC RMSC U08B9 RMSC RMSC U08B4
1011338 10:00am Westview Secondary turf field 2 SE RMSC RMSC U08B7 RMSC RMSC U08B6
1011339 11:00am Westview Secondary turf field 1 NE RMSC RMSC U08B5 RMSC RMSC U08B8
1011340 11:00am Westview Secondary turf field 2 SE RMSC RMSC U08B3 AFC U8B Team 4 - Jebbin Matthew
1011341 tba tba AFC U8B Team 6 - Andrew Mcboyle AFC U8B Team 2 - Anthony Mcilrae

Saturday, November 27 (week 12)
match # time field home away
1011342 tba tba AFC U8B Team 5 - Kevin Semenowich AFC U8B Team 1 - Nicola Bevilacqua
1011343 tba tba AFC U8B Team 2 - Anthony Mcilrae AFC U8B Team 3 - Adam Kliewer
1011344 10:00am Westview Secondary turf field 2 SE RMSC RMSC U08B2 RMSC RMSC U08B9
1011345 11:00am Westview Secondary turf field 1 NE RMSC RMSC U08B4 RMSC RMSC U08B7
1011346 11:00am Westview Secondary turf field 2 SE RMSC RMSC U08B6 RMSC RMSC U08B5
1011347 12:00pm Westview Secondary turf field 2 SE RMSC RMSC U08B8 RMSC RMSC U08B3
1011348 tba tba AFC U8B Team 4 - Jebbin Matthew AFC U8B Team 6 - Andrew Mcboyle

Saturday, December 4 (week 13)
match # time field home away
1011349 tba tba AFC U8B Team 1 - Nicola Bevilacqua AFC U8B Team 3 - Adam Kliewer
1011350 11:00am Westview Secondary turf field 2 SE RMSC RMSC U08B9 AFC U8B Team 5 - Kevin Semenowich
1011351 12:00pm Westview Secondary turf field 1 NE RMSC RMSC U08B7 RMSC RMSC U08B2
1011352 10:00am Westview Secondary turf field 2 SE RMSC RMSC U08B5 RMSC RMSC U08B4
1011353 10:00am Westview Secondary turf field 1 NE RMSC RMSC U08B3 RMSC RMSC U08B6
1011354 tba tba AFC U8B Team 6 - Andrew Mcboyle RMSC RMSC U08B8
1011355 tba tba AFC U8B Team 4 - Jebbin Matthew AFC U8B Team 2 - Anthony Mcilrae

Saturday, December 11 (week 14)
match # time field home away
1011356 tba tba AFC U8B Team 2 - Anthony Mcilrae AFC U8B Team 1 - Nicola Bevilacqua
1011357 12:00pm Westview Secondary turf field 2 SE RMSC RMSC U08B9 AFC U8B Team 3 - Adam Kliewer
1011358 11:00am Westview Secondary turf field 2 SE RMSC RMSC U08B7 AFC U8B Team 5 - Kevin Semenowich
1011359 11:00am Westview Secondary turf field 1 NE RMSC RMSC U08B5 RMSC RMSC U08B2
1011360 10:00am Westview Secondary turf field 2 SE RMSC RMSC U08B3 RMSC RMSC U08B4
1011361 tba tba AFC U8B Team 6 - Andrew Mcboyle RMSC RMSC U08B6
1011362 tba tba AFC U8B Team 4 - Jebbin Matthew RMSC RMSC U08B8

to top
to schedules page


Contacts for Boys U8 AFC~RMSC Rec

teamcoachmanager
AFC U8B Team 1 - Nicola Bevilacqua Nick Bevilacqua
604-380-4964
[javascript protected email address]
AFC U8B Team 2 - Anthony Mcilrae Anthony Mcilrae
604-765-0040
[javascript protected email address]
AFC U8B Team 3 - Adam Kliewer Adam Kliewer
604-328-5073
[javascript protected email address]
AFC U8B Team 4 - Jebbin Matthew Jebbin Matthew
778-875-1120
[javascript protected email address]
AFC U8B Team 5 - Kevin Semenowich Kevin Semenowich
778-582-1713
[javascript protected email address]
AFC U8B Team 6 - Andrew Mcboyle Andrew Mcboyle
604-365-7514
[javascript protected email address]
RMSC RMSC U08B2 MARK FUTTER
604-781-0080
[javascript protected email address]
TREVOR STREET
[javascript protected email address]
RMSC RMSC U08B3 BRADLEY BREEDVELD
604-365-4241
[javascript protected email address]
IAN WRIGHT (asst coach)
6043135563
[javascript protected email address]
RMSC RMSC U08B4 STACEY DANIELS
6048626249
[javascript protected email address]
RMSC RMSC U08B5 GREGORY DOUGLAS (asst coach)
604-961-5579
[javascript protected email address]
ENRICO MISCEO (asst coach)
6043236193
[javascript protected email address]
RMSC RMSC U08B6 SELIM METE
778-378-7774
[javascript protected email address]
NATHAN GAUL
[javascript protected email address]
RMSC RMSC U08B7 Denis L'Abbe
604-838-4747
[javascript protected email address]
Robert Lowdon (asst coach)
6044668626,
[javascript protected email address]
RMSC RMSC U08B8 JAMIE HAMEL (asst coach)
[javascript protected email address]
CHRISTINE HILLIARD (asst coach)
6047885568
[javascript protected email address]
RMSC RMSC U08B9 Laura Willard
6043407317
[javascript protected email address]
Jeff Slatten (asst coach)
7782424233
[javascript protected email address]

to top
to schedule
to schedules page



Girls U8 AFC~RMSC Rec
Girls U8 CMFSC Rec
Girls U8 Development
Girls U8 PCEFC~PMSC Rec
Girls U9 AFC~RMSC Rec
Girls U9 CMFSC Rec
Girls U9 Development
Girls U9 PCEFC~PMSC Rec
Girls U10 AFC~RMSC Rec
Girls U10 CMFSC Rec
Girls U10 Development
Girls U10 PCEFC~PMSC Rec
Girls U11 Division 3
Girls U12 Division 3

Boys U8 AFC~RMSC Rec
Boys U8 CMFSC Rec BLACK
Boys U8 CMFSC Rec BLUE
Boys U8 Development
Boys U8 PCEFC Rec
   - Boys U8 PMSC Rec: please contact the PMSC Technical Director
Boys U9 AFC~RMSC Rec
Boys U9 CMFSC Rec
Boys U9 Development
Boys U9 PCEFC~PMSC Rec
Boys U10 AFC~RMSC Rec
Boys U10 CMFSC Rec
Boys U10 Development
Boys U10 PCEFC~PMSC Rec
Boys U11 Division 3
Boys U12 Division 3